Ilyen módszerrel még nem tettem el konfitált kacsacombot. Csontjáról leszedve és széttépkedve mint a cafatos disznót zsírral leöntve. Hívhatom kacsalekvárnak is ...
Elég gyakran konfitálok (zsírban lassú tűzön sütve) kacsacombot, mert szeretjük az ízét és az állagát is. Mindig előhozza a gyerekkori élményt a zsírosbödönből kihalászott lesütött húsból készült reggelit.
Feleségem Albániában turistáskodik, süthetek-főzhetek kedvemre. Kivarázsoltam a csodahüttőből az összegyűjtött hízott kacsacombokat. Megkerestem az öntöttvas kacsasütőt is (az nincs könnyen elérhetően, mert már nincs helyem a konyhában semmi edénynek).
- 6 zsíros hízott kacsacomb
- 8 dl kacsazsír még régebbről
- 3 fej hagyma
- 2 ek majoranna
- 1 ek kakukkfü
- 1 tk fehérbors
- 2 ek só
A combokról leszedtem a zsírt és a bőrét, amit egy serpenyőbe tettem kisütni. A hagymákkal megágyaztam a kacsasütőben, hogy ne ragadjon le a hús az edénybe (nome az íze is jó bele). A combokat liberálisan befűszereztem, és a hagymaágyra leraktam.
A bőrös hájat pici lángon lesütöttem tepertőnek a legközelebbi tepertős pogácsához (amit még aznap meg is sütöttem, mivel volt még egy kis disznótepertőm is). A kacsasütő lábasba öntöttem a 8 decinyi kacsazsíromat és ráöntöttem a frissen kisült kacsazsírt is.
Öntöttem alá még 3 deci vizet, így majdnem ellepte a combokat a lé. Összeforrósítottam, majd lefedve kiraktam a teraszra az indukciós rezsóra 200W-ra (legalacsonyabb fokozat).
Az éjjel 6 óra csendes főzéssel telt el (legalábbis, amíg a pogácsát sütöttem), reggelre ki is hült szépen. Nem álltam meg, hogy egy combot meg ne reggelizzek...
Finom volt, mehet is a dobozba. Minden egyes combot szétcincáltam, és a kinyert tiszta húst a dobozba pakoltam.
A zsírt leszűrtem, a csontok egy részét a kutyának adtam (kivéve azt a kis vékonyka hegyes csontot, ami az alsócombban van, bár szerintem azzal is elbánt volna). A maradék csontokat félretettem egy kacsaaprólékleveshez.
A dobozt felöntöttem a forró zsírral, de sajnos így is került vizes lé az aljára. Emiatt viszont szigorúan a hűtőben kell tartani!
A zsírosüveget ismét feltöltöttem a tiszta zsírral, ügyelve, hogy ne kerüljön bele víz! A maradék szaftba beleborítottam a leszűrt hagymákat és botmixerrel homogenizáltam. Majdnem megtöltött egy másik 8 decis üveget. Ez is ment a hűtőbe, hisz a lassú lehülés alatt kicsapódott volna a víz.
Másnap reggel megkentem a pecsenyeszafttal egy kenyeret, rászedtem egy kevesett a húsból, sóztam, zöldpaprikával beburkoltam (nyitókép). Igencsak ízlett!
Aztán a következő nap is ellenőrizni kellett. Ekkorra már rendesen kifagyott a szaft és a hús is, villával kotorásztam ki a kenyérrevalót a dobozból.
Ebből kétszer is ettem!
Feleségem megjött az útról, másnap reggel megkínáltam egy falattal a reggelimből.
Tetszett neki ...
Kettévágtam a nagydoboznyi húst, felolvasztottam a pecsenyeszaftot és összekevertem a hússal. Így már rendes kacsarilettet kaptam, amit megosztottam a gyerekeimmel.
Kivételesen újhagymával is ettem, de ezt megbántam - a gyomrom nem nagyon szereti az újhagymát ...